Nor-Shipping 60 år
Hans Kongelige Høyhet Kronprinsen besøkte Nor-Shipping 2025 i Nova Spektrum i Lillestrøm. Nor-Shipping markerer i år sitt 60-årsjubileum.
Nor-Shipping er en av verdens viktigste møteplass for shippingbransjen og havnæringene. Arrangementet finner sted hvert andre år, og venter rundt 60 000 besøkende fra nærmere 100 land denne uken.
Kronprinsen under besøket til Nor-Shipping 2025. Foto: Kai Chen / Nor Shipping.
I tillegg til å være en messe og viktig møteplass for bransjen, arrangeres det ulike arrangementer og konferanser hele uken under Nor-Shipping. Kronprinsen var til stede under åpningskonferansen "Ocean Leadership Conference".
Etter åpningssesjonen ble Kronprinsen vist rundt i utstillingsområdet av Sidsel Norvik, direktør Nor-Shipping, og Knut Arild Hareide, administrerende direktør for Norges Rederiforbund.
Besøk til den indiske paviljongen i messehallen. Foto: Sara Svanemyr, Det kongelige hoff
Rundt 1000 utstillere fra over 50 land er på plass på messeområdet i Nova spektrum under messen Under omvisningen besøkte Kronprinsen Indias paviljong, Det Norske Veritas og Kjeller Innovasjon, og fikk høre mer om hvordan de jobber med shipping, bærekraftige løsninger og innovasjon.
Aktuelle saker

Kronprinsen inspiserte Garden
Den Høgvørde Kronprins Haakon gjennomførte i går den årlege inspeksjonen av Hans Majestet Kongens Garde på Huseby leir i Oslo.

Feiret den norske Special Olympics-troppen
Prins Sverre Magnus var til stede da den norske troppen som deltok i Special Olympics World Winter Games i Torino tidligere i år, ble hedret under en mottakelse i Oslo.